Loading...
خدمات 2019-05-16T16:44:13+03:30

 سالها دانش و تجربه منحصر بفرد ما در خدمت شماست

مشاوره رایگان

 مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت با هدف بهبود عملکرد مدیریتی وکمک به شرکت ها برای ارتقای عملکرد، از راه تجزیه و تحلیل وضعیت و مشکلات موجود و طراحی برنامه ها و استراتژی های سودآور مورد استفاده قرار می گیرد .

مشاور مدیریت راه‌های بهبود کارایی سازمان را بررسی کرده و بهترین گزینه و راه حل را به مدیران ارشد پیشنهاد می‌کند.

مشاور مدیریت به مدیران در حوزه‌های مختلفی چون افزایش سودآوری، کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد، آنالیز فرایند، توسعه فناوری، مدیریت تغییر، تدوین استراتژی، توسعه محصولات یا روش استخدام و آموزش نیروی انسانی، مشاوره می‌دهد.

مشاوره ها در قالب بهبود یا انتقال از یک وضعیت به وضعیت دیگر از راه شناسایی و تشریح تجربه های موفق شرکت ها، تکنیک های تحلیلی، مدیریت تغییر، بهبود مهارت ها، پیاده سازی تکنولوژی، تدوین استراتژی انجام می شود.

مشاور مدیریت معمولاً از روش ها و چارچوب های خاصی برای شناسایی مشکلات یا ارائه راه حل های کارا و اثربخش برای انجام فعالیت های کسب و کار استفاده می کند.

با پیشرفت فناوری و نیز تغییرات سریع در محیط، سازمان‌ها به‌منظور همراستایی فعالیت‌ها و سرمایه‌های خود با اهداف و چشم‌اندازهای سازمان و کشور نیازمند برنامه‌ریزی استراتژیک بوده تا از راهکارهایی که موجبات افزایش دقت، سرعت و کاهش زمان و هزینه و در نتیجه بهبود کیفی و کمی انجام کار و خدمت را فراهم می‌آورد، بهره‌گیری نمایند. در این راستا، انواع پروژه‌های مشاوره مدیریت سازمان بر اساس نیاز مشتریان تعریف شده و انجام می‌شود.

services-tabs-139154408

مسئولیت ها و نمونه وظایف مشاور مدیریت

وظایف یک مشاور مدیریت در حوزه های تخصصی مختلف و یا شرکت ها یا سازمان های گوناگون متفاوت است و به صورت مشخص بسته به نوع تخصص و حوزه ای دارد که مشاور در آن فعالیت می نماید. برخی از مشاوران در حوزه مدیریت مالی، برخی در حوزه کیفیت و گروهی دیگر در بخش رویکردهای استراتژیک سازمان به مشتریان خود مشاوره می دهند. در زیر نمونه از وظایف یک مشاور در بخش های مختلف اشاره شده است.

 • جمع آوری و سازماندهی اطلاعات لازم برای حل مشکلات مطرح شده از سوی کارفرمایان به منظور امکان یافتن راهکار مناسب برای حل آن ها
 • انجام مصاحبه های فردی با کارکنان و مدیران رده های مختلف سازمانی و بازدید از بخش های مختلف سازمان برای تعیین روشها، ملزومات و یافتن راهکار مناسب و پیشنهاد به مدیران ارشد سازمان
 • تحلیل اطلاعات مالی و غیره شامل درآمدها، هزینه ها، میزان دارایی ها و بدهی ها به منظور کسب شناخت دقیق از وضعیت مالی شرکت مورد مشاوره و یافتن بهترین راهکار برای مسایل مطرح شده از سوی مدیران مربوطه
 • ارائه راه حل ها و شیوه های جایگزین به مدیران و کارفرمایان بر اساس نیازی که آنها اعلام می کنند.

services-tabs-139154408

در بسیاری از موارد مشاور با تجربه و عالم می تواند اشکالات و نقاط ضعف و قوت سازمان را بهتر از مدیران شرکت ببیند و برای رفع آنها راهکار مناسب ارائه دهد. زیرا مدیران خود شرکت یا سازمان از داخل سازمان به سازمان خود نگاه می کنند ولی مشاور از بیرون به آن نظر دارد لذا بهتر می تواند در خصوص آن ارزیابی و قضاوت داشته باشد.

ارائه توصیه ها و پیشنهادات به مدیریت از طریق ارائه حضوری یا گزارشات مکتوب – در سازمان های دولتی مشاوران عموما به صورت مکتوب نظرها و مشورت های خود را اعلام می کنند ولی در شرکت های خصوصی فرهنگ ارتباطی مشاور با مدیر عموما به صورت شفاهی و از طریق جلسات مذاکره می باشد.

پس از تصمیم گیری برای انجام یک تغییر در سطح سازمان، معمولا مشاور در کنار مدیریت سازمان (شرکت) فرایند تغییر را پیگیری و رصد می نماید تا اشکالات پروژه تغییر به خوبی مشخص و رفع شود.

شرکت سنا متخصص در ارائه خدمات مشاوره مدیریت در کنار شماست.

مشاوره کسب وکار

همه ی کسب و کار در شروع کار یا میانه راه، به مشکلات و چالش هایی برخورد می کنند که برای رفع آن نیاز به دریافت  مشاوره و راهنمایی دارند. استفاده از خدمات مشاوره ای باعث می شود، بهره وری و موفقیت در کسب و کار شما افزایش یابد.

دریافت خدمات مشاوره ای در شروع کار، باعث می شود، مسیر پیش رو، روشن و قابل پیش بینی باشد و زمانی که شما در مسیر و چالش های پیش رو قرار گرفتید، بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

انسان در زندگی امروزه نمی تواند در همه ی امور صاحب نظر و تخصص باشد. از آنجا که شرایط زندگی در عصر حاضر به تخصص و مهارت در همه ی زمینه های زندگی نیاز است، بهترین راهکار دریافت مشاوره است. برای رسیدن به موفقیت ، آرامش و پیشگیری از اشتباهات احتمالی، بهترین راه دریافت مشاوره است.

services-tabs-139154408

مشاوره کسب وکار یکی از اصلی ترین اجزا کسب وکار در تمام دنیا است.

services-tabs-139154408

هر کسب و کار و سیستم تجاری از بخش های مختلف و زیر گروه های بسیاری تشکیل شده است. مدیران و افراد رده اول هر کسب و کاری، اگر بخواهند به موفقیت و گسترش در کسب و کار خود دست یابند باید بتوانند در همه ی بخش های ذی ربط، افراد درست و مناسبی را استخدام کنند.

بخش مشاوره کسب و کار، یکی از بخش هایی است که حضور فیزیکی آن در هر کسب و کاری مهم و کارآمد است. این بخش می تواند سهم زیادی از مشکلات و موانع کاری شما را از بین ببرد و از مشکلات آتی جلوگیری کند.

زمانی که کسب و کار خود را آغاز کرده اید و به فعالیت در آن حیطه مشغول هستید، به نقطه ای می رسید و یا با موانعی برخورد خواهید کرد که باعث می شود، سرعت شما کند شود یا به طور کامل متوقف شود. اینجاست که لزوم یک مشاور حرفه ای و صاحب نظر می تواند راه گشا و نجات دهنده باشد

در بیشتر شرکتهای دنیا با توجه به گسترش علم و تخصصی شدن آن برای مدیریت کارا در هر حوزه از مشاوران خبره بهره گرفته می شود تا مدیران که اغلب در حوزه های محدودی متخصص هستند با شناخت کافی و دقت بیشتری تصمیم گیری کنند.

کلینیک کسب و کار سنا متخصص در عارضه یابی و توانمندسازی در خدمت شما است

مشاوره مالی

صورت‌های مالی سوابق مدونی هستند که اطلاعاتی در خصوص فعالیت‌های مالی و شرایط یک کسب‌‌وکار یا سازمان ارائه می‌دهند. هدف از تحلیل صورت های مالی، بررسی اطلاعات مالی سازمان به مختصرترین و شفاف‌ترین شکل ممکن برای اعضای داخلی و خارجی سازمان است.

تهیه‌ی این صورت‌های مالی به‌تنهایی فایده‌ی چندانی ندارد و باید بتوان آنها را به‌درستی تجزیه‌وتحلیل کرد. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارها این تحلیل‌ها را به کمک مشاوره مالی حرفه‌ای انجام می‌دهند. تحلیلگران مالی با تکیه بر داده‌های مالی و عملیاتی شرکت به تحلیل عملکرد، پیش‌بینی و جهت‌گیری آینده‌ی و قیمت سهام شرکت می‌پردازند. همچنین بسیاری از کسب‌وکارها باید این صورت‌های مالی را به‌عنوان گزارش به سرمایه‌گذاران یا مؤسسات وام‌دهنده ارائه کنند. به کمک صورت‌های مالی می‌توان:

   توانایی‌های کسب‌وکار برای ایجاد نقدینگی و منابع و مصارف آن را تعیین کرد؛

    توانمندی کسب‌وکار در پرداخت بدهی‌ها را تعیین کرد؛

    نسبت‌های مالی لازم برای تحلیل عملکرد کسب‌وکار را محاسبه کرد؛

    جزئیات تراکنش‌های خاص کسب‌وکار را بررسی کرد.

services-tabs-139154408

مهم‌ترین صورت‌های مالی عبارتند از صورت سود و زیان، ترازنامه و صورت جریان وجوه نقد می باشد که مشاور مالی به تحلیل آنها می پردازد.

services-tabs-139154408

باید این نکته را ذکر کنیم که مشاوران مالی خوب لزوما” افرادی با دکترای اقتصادی و حسابداری و .. نیستند بلکه کسانی هستند که در یک حوزه سرمایه گذاری به طور تخصصی کار کرده اند و اطلاعات کارشناسی دقیقی در رابطه با سرمایه گذاری  دارند و  از پیچیدگی های و زیر و بم ها، ضرر ها و منافع سرمایه گذاری های متعدد  به خوبی مطلع هستند  این افراد هزاران یا میلیون‌ها دلار از دارایی دیگران را سروسامان  میدهند   بنابراین  باید دارای مطالعه اقتصادی خوبی هم داشته باشند و در سمینارهای اقتصادی و مالی شرکت کنند  و اطلاعات و دانششان به روز باشد تا بتوانند فضاهای مالی را به خوبی تجزیه و تحلیل کنند .

مشاوران خبره مالی سنا در خدمت شما هستند .

مشاوره سرمایه گذاری

با توجه به کارکرد و نقش تأثیرگذار مشاوران سرمایه ­گذاری در بازارهای مالی، ضرورت وجود آن­ها در کسب و کارهای کشور احساس می­شود. فعالیت صحیح مشاوران سرمایه ­گذاری و نقش تأثیرگذار آن­ها در فراهم آوردن اطلاعات مورد نیاز سرمایه ­گذاران می­تواند به بهبود تصمیمات سرمایه­ گذاری، کاهش ریسک، افزایش سرمایه ­گذاری آگاهانه در بازار و کسب وکار مبتنی بر تجزیه و تحلیل اطلاعات و حمایت از حقوق سرمایه­ گذاران منجر شود که خود زمینه رونق بیشتر بازار می ­باشد.

services-tabs-139154408

مشاوره سرمایه گذاری تعین کننده تصمیم گیری های استراتژیک یک کسب و کار است

services-tabs-139154408

در قالب کلی خدماتی که مشاوران به بازار ارایه می­ کنند تنها به سرمایه­ گذاران خلاصه نمی ­شود، بلکه مشاوران دارای رابطه دو طرفه با سرمایه ­گذاران و سرمایه ­پذیران هستند. از یک سوی مشاوران سرمایه­ گذاری تحلیل­ های فنی و حرفه­ ای را به منظور راهنمایی سرمایه­ گذاران ارایه می ­دهند و از سوی دیگر مشاوره و خدماتی را در زمینه افزایش سرمایه کسب و کارها و روش های تامین مالی و غیره برای شرکت ­ها فراهم می­آورند.

مشاوران مجرب سرمایه گذاری سنا در کنار شما هستند .

مشاوره مسیر شغلی

در گذشته انتخاب مشاغل توسط افراد بسیار متفاوت‌تر از شرایط کنونی بوده است. جوانان خانواده معمولا مشاغل و حرفه خود را به صورت موروثی از پدران خود دریافت می‌کردند و در نتیجه مشاوره شغلی چندان مفهوم و اهمیتی برای آنان نداشت. اما با شروع پیچیده‌تر شدن جوامع ، گسترش یافتن حرفه‌ها و مشاغل متعدد ، تخصصی‌تر شدن حرفه‌ها و احساس نیاز به همخوانی بین توانایی فرد و نوع حرفه ، نیاز مراکز صنعتی و … به افراد ماهر ، افزایش بی‌رویه جمعیت جوان کشورها و افزایش دانش آموزان و … زمینه و احساس نیاز بوجود فرآیندی با عنوان راهنمایی شغلی را فراهم ساخت.

مشاوره شغلی عبارت است از تعیین یک حرفه که با استعدادها و امکانات و خصوصیات روانی و جسمی فرد سازگار و هماهنگ باشد. به عبارتی در این شاخه راهنمایی و مشاوره دو دسته اطلاعات مورد بررسی قرار می‌گیرند. یک دسته اطلاعات مربوط به مشاغل و دسته دیگر اطلاعات مربوط به ویژگیها و استعدادهای فرد و در جریان مشاوره تلاش می‌شود تا هماهنگی و تناسب بین این دو دسته اطلاعات مشخص شود و تعیین گردد تا چه اندازه‌ای شرایط مربوط به یک حرفه با تواناییها و ویژگیهای فرد سازگاری دارد.

services-tabs-139154408

اهمیت مشاوره شغلی

شغل و حرفه فرد از آنجایی که بخش عمده‌ای از زندگی او را به خود اختصاص می‌دهد و به عبارتی انسان ساعات زیادی از وقت خود را در محل کار خویش و درگیر حرفه خویش می‌گذراند، اهمیت بسزایی دارد. چنین شرایطی اگر چنانچه با شرایط و تواناییها و علایق فرد همخوانی نداشته باشد، به عدم رضایت شغلی خواهد انجامید. تحقیقات نشان می‌دهد عدم رضایت شغلی یکی از مهمترین مشکلات استرس‌زا در زندگی فرد است که می‌تواند جنبه‌های دیگر زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد.

به عنوان مثال فرض کنید فردی را که به شغل خود علاقمند نیست یا تواناییهای لازم برای انجام آن را بطور مفید ندارد‌، خستگی او مسلما بیشتر از فردی خواهد بود که با رضایت و لذت کامل آن شغل را انجام می‌دهد. فرد اول با دامنه‌ای از استرس و خستگی شدید وارد منزل می‌شود و میزان تحمل و مقاومت او در برابر جنبه‌های مختلف زندگی پایینتر از فرد دوم خواهد بود که شغل خود را کامروابخش تلقی می‌کند. علاوه بر تأثیرات فردی مشاوره شغلی ، تأثیرات اجتماعی آن را نیز نباید از نظر دور داشت. کارآیی فرد در حرفه‌ای که به او واگذار شده است بسیار تحت تأثیر توانایی و استعداد و علاقه او به آن شغل دارد. عدم هماهنگی فرد با شرایط شغل کارآیی او را در مسیر اهداف شغلی مرکز ، کارخانه یا مؤسسه پایین خواهد آورد. مؤسسات و مراکز مختلف کاری مایل به بکارگیری افرادی هستند که کارآیی بالاتری داشته باشند.

services-tabs-139154408

فرآیند مشاوره شغلی

مشاوره شغلی در سه مرحله اساسی صورت می‌گیرد:

 1. شناسایی کامل تواناییها ، استعدادها ، رغبتها و محدودیتهای فردی؛ این ویژگیها تمام تواناییهای جسمانی ، روانی و محدودیتهای جسمانی و روانی و اجتماعی فرد را در بر می‌گیرد.
 2. شناسایی مشاغل متعدد و آگاهی نسبت به عواملی که منجر به موفقیت و رضایت شغلیمی‌گردند. در این راستا ویژگی های مختلف هر یک از مشاغل از جنبه های مختلف مالی، اجتماعی و سایر محدودیت ها مورد بررسی قرار می گیرند. برخی مشاغل ویژگیهای خاص خود را دارند که باید مورد توجه قرار گیرند. مثل مسأله شب کاری برای شغل پرستاری و دور بودن از محل زندگی برای مدتهای طولانی برای انجام فعالیتهای باستان شناسی و … .
 3. ایجاد سازش منطقی بین خصوصیات شخصی و شرایط شغلی که به موفقیت و رضایت شغلی می‌انجامد. شغل مورد نظر چه ویژگیها و چه محدودیتهایی دارد؟ چه ویژگیهای فردی را نیاز دارد؟ و چقدر بین این دو دسته ویژگی هماهنگی و همخوانی وجود دارد، سؤالاتی هستند که در جریان مشاوره شغلی به آنها پاسخ داده می‌شود.

مشاوره شغلی خود و فرزندانتان را به مشاوران سنا بسپارید.

مشاوره منابع انسانی

اگر سياست‌ها و رويه‌هاي مربوط به كاركنان سازمان با همديگر تطابق و سهم قابل ملاحظه‌اي در دستيابي به اهداف سازمان و برنامه‌هاي استراتژيك داشته باشند دستيابي به موفقيت سازماني محتمل‌تر است

فرهنگ و ارزش‌هاي كلي، شرايط سازماني و رفتار مديريتي كه از آن فرهنگ نشأت مي‌گيرد تأثير زيادي بر دستيابي به تعالي مطلوب مي‌گذارد. چنين فرهنگي نيازمند مديريت شدن است بدين معني كه بايد تلاشي مستمر براي ايجاد پذيرش و انجام آنها صرف شود.

دستيابي به يكپارچگي نيازمند تلاش مستمر است. منظور از يكپارچگي اين است كه تمام اعضاي سازمان با داشتن حسي از مقصود مشترك با يكديگر كار كنند

services-tabs-139154408

اهداف مدیریت منابع انسانی

اهداف اساسي مديريت منابع انساني حصول نتايج مطلوب از تلاش‌هاي جمعي كاركنان سازمان است كه مي‌توان به صورت زير آن را بيان نمود:

 •         تأمين نيروي انساني با حداقل هزينه
 •         پرورش و توسعه استعدادها و مهارت‌هاي افراد
 •         حفظ و نگهداري نيروهاي لايق و ايجاد روابط مطلوب بين آنان
 •         تأمين احتياجات مادي و معنوي و جلب رضايت پرسنل بطوري كه همسويي لازم بين اهداف شخصي آنها، و هدف‌هاي سازمان ايجاد گردد

services-tabs-139154408

وظایف مدیریت منابع انسانی

اين وظايف را مي‌توان به حوزه‌هاي فعاليت زير دسته‌بندي كرد:

سازماندهي

 •         طراحي سازمان
 •         طراحي شغل
 •         تجزيه و تحليل شغل
 •         طبقه‌بندي مشاغل

جذب منابع انساني

 •         برنامه‌ريزي
 •         كارمنديابي
 •         انتخاب
 •         استخدام

توسعه و منابع انساني

 •         مديريت عملكرد
 •         آموزش

مديريت پاداش

 •         حقوق و دستمزد
 •         ارزشيابي مشاغل
 •         پاداش
 •         مزايا

روابط كاركنان

 •         روابط صنعتي
 •         مشاركت
 •         ارتباطات

بهداشت، ايمني و رفاه

 •         بهداشت و ايمني
 •         رفاه

.    امور اداري استخدام و كاركنان

 • چارچوب قانوني و مقررات دولتي
 • رويه‌ها و اقدامات استخدام
 •   سيستم اطلاعاتي منابع انساني

مشاوره منابع انسانی و ساختار سازمانی خود را به مشاوران سنا بسپارید.

برخی از مشتریان

واحدهاي صنعتي مستقر در شهركهاي صنعتي ، صاحبان مشاغل و كسب و كارهاي مختلف كوچك و بزرگ ، مشتريان وفادار ما بوده اند .

با ما تماس بگیرید

خدمات منحصر به فرد ما در خدمت شما مي باشد

  نام *
  نام خانوادگی *
  آدرس ایمیل *
  شماره تماس *

  موضوع پیام

  چطور میتوانیم کمکتان کنیم؟